Aktualitet

SHBA i dhuron Shqipërisë 29 Humvee ushtarake

Shkruar nga Liberale
SHBA i dhuron Shqipërisë 29 Humvee ushtarake

Shtetet e Bashkuara i kanë dhuruar Forcave të Armatosura të Shqipërisë 29 Humvee, të cilat do të ndihmojnë në rritjen e gatishmërisë ushtarake shqiptare dhe ndërveprimit të saj me NATO-n.

Përmes një njoftimi në rrjete sociale, Ambasada Amerikane njofton se mjetet e blinduara mbërritën ditën e sotme në portin e Durrësit.

“Njëzet e nëntë Automjete Shumë-Përdorimshme me Lëvizshmëri të Lartë (Humvee) mbërritën sot në Portin e Durrësit. Këto automjete janë dhurim për Forcat e Armatosura të Shqipërisë nga Ushtria e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe do të ndihmojnë në rritjen e gatishmërisë ushtarake shqiptare dhe ndërveprimit të saj me NATO-n” – shkruan Ambasada Amerikane.

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1185637,1185636,1185635,1185634,1185633,1185632,1185631,1185630"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH