Showbiz

Sezoni i Luanit ka trokitur, këto janë 3 shenjat më të prekura

Shkruar nga Liberale
Sezoni i Luanit ka trokitur, këto janë 3 shenjat më të

Ndërsa temperaturat rriten dhe vera nxehet, dielli kalon në shenjën e zjarrtë të Luanit. I sunduar nga Dielli, i cili ndikon në imazhin tonë për veten, vetëbesimin dhe identitetin tonë, Luani, shenja fikse e zjarrit, na inkurajon të kultivojmë dhe të përqafojmë ndjenjën tonë të vetvetes, të gjejmë mënyra të reja për të pasuruar botën tonë, për të ndjekur ëndrrat tona dhe për të menduar me guxim dhe optimist.

Sezoni i Luanit filloi më 22 korrik dhe do të zgjasë deri më 23 gusht. Çdo gjë është e mundur gjatë këtij sezoni, por tipari kryesor i periudhës do të jetë shërimi dhe rivlerësimi i elementëve të rëndësishëm, siç është vetëvlerësimi ynë.

Cilat shenja preken më shumë?

Gaforrja

Ju mund të jeni ndjerë paksa të lodhur që nga periudha e ditëlindjes suaj, por tani, Dielli i sigurt shkon në shtëpinë tuaj të dytë, shtëpinë e të ardhurave, duke e vënë fokusin tuaj më shumë në çështjet e parasë dhe vlerat tuaja se çdo gjë tjetër. Ju mund të pyesni veten nëse vlerësoheni mjaftueshëm për atë që ofroni, dhe nëse jo, pyesni veten se ku të shkoni nga këtu. Më pas, rreth 1 gushtit, do të ndjeni ndikimin e Hënës në maksimum në shtëpinë tuaj të tetë, atë të lidhjeve emocionale. Kjo është një kohë e mirë për të folur hapur për nevojat tuaja në një marrëdhënie intime.

Virgjëresha

Meqenëse dielli kalon në shtëpinë tuaj të 12-të, shtëpinë e spiritualitetit dhe ëndrrave, kjo periudhë mund të jetë më shpirtërore për ju. Ju dëshironi të kaloni më shumë kohë vetëm, mendoni dhe reflektoni se si do të lëvizni më vonë. Gjithsesi nuk do të mungojnë rastet, ndërkohë që ka shumë gjasa që të ketë riorganizime në punë.

Akrepi

Shtëpia juaj e 10-të, ajo e karrierës, aktivizohet gjatë kësaj periudhe me çështjet e punës në fokus. Ndoshta keni dashur të pretendoni një pozicion më të lartë ose t'i paraqisni një plan të madh dikujt. Sido që të jetë, këto katër javët e ardhshme janë plot me riorganizime dhe ndryshime të papritura që mund të mos keni kohë as t'i përpunoni.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH