Globi

Sërish shifra të larta në SHBA, 1.381 viktima, 140 mijë të infektuar

Shkruar nga Liberale
Sërish shifra të larta në SHBA, 1.381 viktima, 140 mijë

SHBA-ja vijon të ketë shifra të larta ditore si të infektimeve ashtu edhe të vdekjeve.

Në 24 orët e fundit në SHBA-ja ka regjistruar 137.885 raste të reja dhe 1381 të vdekur sipas të dhënave të Johns Hopkins University.

SHBA-ja është vendi i prekur nga Covid-19 ku prej fillimit të pandemisë janë regjistruar 24,078,772 të infektuar dhe 399,003 të vdekur.

Deri tani në SHBA janë bërë 12,279,180 doza të vaksinave anticovid.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH