Aktualitet

"Sërish jashtë Europës", në Gazetën Liberale sot

Shkruar nga Liberale
"Sërish jashtë Europës", në Gazetën Liberale

Vendimi i fundit i BE-së për të hapur kufijtë me 14 vende të tjera më 1 korrik, e lë Shqipërinë jashtë, duke lejuar qytetarët serbë ndërsa numri i infektimeve është më i lartë se në vendin tonë.

Edhe  pse Shqipëria e fitoi lëvizjen e lirë pa viza, në zonën Shengen qysh prej vitit 2010, shqiptarët nuk do të munden të udhëtojnë në Europë, derisa kjo e fundit të marrë një vendim të dytë, ndërsa liderët e saj inkurajojnë prej muajsh qeverinë në plotësimin e 15 kushteve duke  theksuar perspektivën europiane të vendit.

Këto dhe shumë të tjera do t'i gjeni në Gazetën Liberale në print sot. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH