Aktualitet

Sekuestrohen 423 kg drogë në Itali, në pranga 16 anëtarët e grupit kriminal

Shkruar nga Liberale

Policia italiane ka sekuestruar këtë të mërkurë 423 kg drogë.

Bëhet e ditur se në total janë arrestuar 16 persona, mes tyre dhe tre shqiptarë. Ata janë identifikuar si Eriseld, Ledi dhe Emiljano Hoxhaji.

Mediat e vendit fqinj, shkruajnë se droga vinte nga Shqipëria dhe Malta e më pas tregtohej në qytete të ndryshme të Italisë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH