Showbiz

Samiti i G7/ Ndërsa liderët botërore diskutojnë për problemet globale, si po argëtohen gratë e tyre

Shkruar nga Liberale
Samiti i G7/ Ndërsa liderët botërore diskutojnë për

Liderët e G7 janë mbledhur në samitin e radhës në Gjermani. Në Kështjellën Elmau, kancelari gjerman Olaf Scholz mirëpriti krerët e tjerë të shteteve dhe qeverive për takimin e tyre vjetor. Debatet do të fokusohen në situatën ekonomike botërore dhe politikën e sigurisë.

Jashtë vëmendjes së mediave nuk kanë mbetur as gratë e tyre, të cilat janë bashkuar për të kaluar së bashku disa momente të veçanta.

Carrie Johnson iu bashkua Brigitte Macron-it në një shëtitje nordike rreth liqenit Ferchensee në Gjermani sot.

Të dyja ishin veshur me këpucë për ecje, teksa shoqëronin ish-skiatorin profesioniste gjerman Christian Neureuther, ish-skiatoren profesioniste të biatlantit Miriam Neureuther, Britta Ernst, nga gruaja e kancelarit gjerman Olaf Scholz, Britta Ernst dhe Amelie Derbaudrenghien, partnere e Presidentit të Këshillit Evropian Charles Michel.

Gjatë turneut të tyre në këmbë pranë Kalasë Elmau, në Gjermani, të gjashtë ishin të përfshirë në bisedë dhe dukeshin në humor të mirë, ndërsa eksploronin zonën së bashku.

Gjermania aktualisht po pret samitin e G7, 26 deri më 28 qershor dhe gruaja e kancelarit gjerman Olaf Scholz, Britta Ernst po pret zonjat në paraqitjen e saj të parë të madhe si Zonjë e Parë./Liberale.al

[gallery columns="1" size="full" jnewsslider="true" ids="1250534,1250533,1250535,1250531,1250537,1250536,1250576,1250572,1250573,1250574,1250575"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH