Globi

Sa persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Spanjë

Shkruar nga Liberale
Sa persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Spanjë

Duke iu referuar Ministrisë së Shëndetësisë, BBC raporton se numri i personave qe kanë vdekur me koronavirus në Spanjë ka kaluar 20.000.

Sipas shifrave të bëra publike sot, që prej fillimit të pandemisë kanë humbur jetën 20.043 njerëz.

Ndërkohë që vetëm në 24 orë raportohet për 565 persona të vdekur. Spanja është një nga vendet më të goditura nga pandemia e koronavirusit, pas Shteteve të Bashkuara dhe Italisë. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH