Aktualitet

"Sa larg do të shkojë brutaliteti i Izraelit?", Charlie Hebdo reagon për sulmin e Hamasit

Shkruar nga Liberale
"Sa larg do të shkojë brutaliteti i Izraelit?", Charlie
Revista satirike franceze "Charlie Hebdo" ka reaguar në mënyrën e saj për sulmin e Hamasit kundër Izraelit, i cili filloi të shtunën dhe vijon në mënyrë të pandërprerë prej 6 ditësh. Skica e revistës, e cila u vu në shënjestër nga terroristët në vitin 2015 dhe la 12 të vdekur, titullohet "Izraeli ndërpret ujin në Gaza". Në të paraqitet një mjek i Hamasit me duar të gjakosura duke u përpjekur të lahet vetëm me një pikë nga çezma. "Sa larg do të shkojë brutaliteti i Izraelit?" pyet veten doktori, duke nënkuptuar në mënyrë ironike mesazhin e revistës franceze.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH