Kryesore

Rusia raporton sërish mbi 10 mijë raste të reja me koronavirus

               Publikuar në : 13:05 - 04/05/20 liberale

Autoritetet ruse kanë konfirmuar 10.581 infeksione të reja me koronavirus, duke e çuar numrin total të të prekurve në vend në 145.268.

Është dita e dytë që vendi ka raportuar mbi 10,000 raste të reja.

Shifrat zyrtare të infeksionit të Rusisë tani tejkalojnë ato të Kinës, Turqisë dhe Iranit.

 

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back