Aktualitet

Ruçi-Francës, Holandës e Danimarkës: Ejani verifikoni reformat!

Shkruar nga Liberale
Ruçi-Francës, Holandës e Danimarkës: Ejani verifikoni

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi përmes një letre u ka bërë thirrje homologëve të vendeve të BE-së që ishin kundër çeljes së negociatave për Shqipërinë.

Në letrën e tij kryeparlamentari thekson se nuk i dekurajoi vendimi i KE, të cilin e cilëson të pamerituar.

Mes të tjerash Ruçi i ka bërë thirrje Francës, Holandës dhe Danimarkës që të verifikojnë reformat që ka ndërmarrë vendi ynë.

Kujtojmë se më 18 tetor BE vendosi që Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut të mos i hapen negociatat. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH