Aktualitet

Ruçi-demokratëve në Kuvend: S’kam punë me ju, problemet tuaja…

               Publikuar në : 10:43 - 28/10/19 liberale

Lidhur me konfliktet për kreun e grupit të demokratëve në Kuvend, Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka thënë se janë çështje që duhet t’i zgjidhin vetë deputetet.

“Ua kam thënë edhe më parë: është e drejtë ekskluzive e deputetit të largohet nga një grup parlamentar, dhe e drejtë e grupeve të përjashtojnë anëtarët e grupeve. Në këtë punë nuk jam unë, as kryetari i Kuvendit dhe as seanca. Është e drejta juaj, nuk ka punë as kryetari as seanca. Problemet që kini brenda vetes, uluni, i zgjidhni, i konkludoni sipas rregullave demokratike të rregullores së Kuvendit”, tha Ruçi duke iu përgjigjur Rudina Hajdarit, por edhe Korab Litës. /Gazeta Liberale

Tags: , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back