Aktualitet

Rrjedhje gazi nga cisternat në Porto Romano, alarmohen banorët

Shkruar nga Liberale
Rrjedhje gazi nga cisternat në Porto Romano, alarmohen banorët

Mesditën e sotme ka pasur rrjedhje gazi nga cisternat në Porto Romano të Durrësit.

Sipas raportimeve banorët e zonës janë vënë në alarm dhe i tremben rrezikut të mundshëm. Po ashtu është ndërprerë mësimi në shkollën "Met Hasa" pranë zonës së rrezikuar.

Sakaq, ende nuk është bërë i ditur shkaku zyrtar i rrjedhjeve nga cisternat.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH