Aktualitet

Rritja e shifrave, ISHP apel qytetarëve: Merrni ushqime për 1 javë

               Publikuar në : 16:39 - 16/05/20 liberale

Pas shtimit të rasteve me Covid-19 në tre ditët e fundit, Instituti i Shëndetit Publik iu ka drejtuar apel qytetarëve që të vazhdojnë të respektojnë masat anti-covid për të parandaluar përhapjen e virusit.

ISHP iu kërkon qytetarëve që të respektojnë distancimin fizik, të mbajnë higjienën personale

Në këtë situatë të lehtësimit të masave, kemi rritur vigjilencën për gjurmimin, testimin dhe identifikimin në kohë të rasteve të dyshuara me COVID-19 si dhe kontakteve të tyre, në mënyrë që situata të vazhdojë të mbahet në kontroll.

🔴 Ju bëjmë thirrje të gjithë qytetarëve që të vazhdoni të respektoni distancimin fizik dhe të mbani higjienën personale.

📌 Praktika për t’u ndjekur dhe shmangur në mënyrë që të mbroni veten dhe të tjerët nga COVID-19″, thuhet në postim e ISHP.

Po ashtu, ajo këshillon që të shmangen daljet dhe qytetarët të bëjnë pazare për një javë, për të shmangur kontaktet me të tjerët.

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back