Aktualitet

Rritet sërish numri i të infektuarëve me Covid në Shqipëri

Shkruar nga Liberale
Rritet sërish numri i të infektuarëve me Covid në

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka përditësuar situatën epidemiologjike në vend.

Vendi ka regjistruar sot një tjetër shifër të lartë të rasteve të reja me koronavirus, ku Ministria e Shëndetësisë bën me dije se të infektuar janë 135 persona, nga 586 testime që janë kryer.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 113 raste në Tiranë, 11 në Durrës, nga 2 raste në Kukës, Vorë, nga 1 rast në Shkodër, Krujë, Has, Kavajë, Vlorë, Tropojë, Kamëz.

COVID-19 – Statistika (7 Gusht 2020)

Testime totale 44881

Raste pozitive 6151

Raste të shëruara 3227

Raste Aktive 2735

Humbje jete 189 (Qarku Tiranë 91, Shkodër 31, Durrës 28, Fier 10, Elbasan 7, Lezhë 5, Kukës 5, Korçë 5, Vlorë 4, Dibër 2, Berat 1)

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 1558

Durrës 348

Shkodër 231

Vlorë 98

Fier 90

Kukës 94

Korçë 85

Lezhë 80

Elbasan 45

Berat 44

Dibër 33

Gjirokastër 29

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH