Aktualitet

Rritet paundi/ Ja çfarë ndodh në tregun e këmbimit valutor

Shkruar nga Liberale
Rritet paundi/ Ja çfarë ndodh në tregun e këmbimit valutor

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do blihet me 99 lekë dhe do shitet me 100 lekë.

Euro do blihet me 106 lekë dhe do shitet me 106.7 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 119.7 lekë dhe do shitet me 110.7 lekë.

Ndërkohë paundi britanik në tregun shqiptar do blihet me 122.2 lekë dhe do shitet me 123.2 lekë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH