Aktualitet

Rritet numri i të shtruarve në Infektiv, 8 në terapi intensive

Shkruar nga Liberale
Rritet numri i të shtruarve në Infektiv, 8 në terapi intensive

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije sot se aktualisht në spitalin infektiv po marrin shërbim 50 pacientë, 8 prej tyre janë në terapi intensive, ndërsa 2 janë të intubuar.

“Virusi është akoma mes nesh dhe për sa kohë nuk ka një vaksinë, qytetarët duhet të përshaten me normalitetin e ri dhe të përshtasin sjelljen e tyre duke u kujdesur për zbatimin strikt të çdo rregulli të vendosur. Mos i neglizhoni shenjat e sëmundjes. Kontaktoni me mjekun e familjes ose telefononi Urgjencën Kombëtare në numrin 127 nëse dyshoni se ju apo një i afërmi juaj është i prekur nga Covid19”, apelon ministria. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH