Aktualitet

Rritet numri i shqiptarëve me probleme mendore

               Publikuar në : 15:36 - 11/09/19 LP

Është rritur numri i shqiptarëve që vuajnë nga problemet mendore. Sipas Vizion Plus, çdo ditë në poliklinikën numër 3 në Tiranë, 50 persona kërkojnë ndihmën e specialistëve.

Faktorët që lidhen me këtë situatë fillojnë që nga ndryshimi stinor deri tek problemet sociale të të rinjve. Për këtë arsye, vjeshta dhe pranvera bën që problemet me shëndetin mendor të jenë më prezente.

Ankthi dhe pagjumësia kryeson listën e shqetësimeve kryesore tek moshat e reja.

Për mjekët me rëndësi mbetet ndërgjegjësimi që moshat e reja të marrin ndihmë të specializuar./Gazeta Liberale

(Visited 84 times, 1 visits today)

Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *