Aktualitet

Rrëzohet kërkesa/ Lefter Alla nuk i shpëton dot drejtësisë, çështja e tij kalon për gjykim

Shkruar nga Liberale
Rrëzohet kërkesa/ Lefter Alla nuk i shpëton dot

Kërkesa e ish-kryebashkiakut të Bulqizës, Lefter Alla për pushimin e çështjes, nuk është marrë parasysh dhe dosja ndaj tij dhe ish-zyrtarëve të tjerë të bashkisë, ka kaluar për gjykim.

Ish-kryebashkiaku Alla dhe 10 të tjerë kërkuan gjykim të shkurtuar, teksa dy të pandehur të tjerë kërkuan gjykim të zakonshëm.

Alla u arrestua për abuzim me një tender me vlerë mbi 2.8 milionë euro, me akuzën e “shkeljes së barazisë së pjesëmarrësve në tendera apo ankande publike” dhe “Shpërdorimi i detyrës”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH