Aktualitet

Rrëzohet dekreti i Metës, Kodi Zgjedhor të enjten për rivotim

               Publikuar në : 15:05 - 27/10/20 liberale

Komisioni i Ligjeve ka rrëzuar sot dekretin e Metës për kthim në Kuvend të ndryshimeve në Kodin Zgjedhor. Nga 17 anëtarë prezentë, 15 votuan kundër dekretit kurse vetëm 2 pro, Alimadhi dhe Lita.

Pas një debati për më shumë se 2 orë, mazhoranca i ka qëndruar bindjes se ndryshimet në Kodin Zgjedhor duhen miratuar që të fillojë puna për përgatitjen e zgjedhjeve të 25 prillit të 2021.

Ndërsa opozita parlamentare tek ‘ligjet’ ka qenë e përçarë, me disa deputetë pro dhe disa kundër dekretit të Metës.

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back