Globi

Rrezikon deri në 60 vite burg/ Dadoja 28-vjeçare abuzoi sek*ualisht me foshnjën 8-muajshe

Shkruar nga Liberale
Rrezikon deri në 60 vite burg/ Dadoja 28-vjeçare abuzoi sek*ualisht

Një dado 28-vjeçare në Kaliforni, SHBA , po përballet me akuzat për abuzim me një foshnjë 8-muajshe, e cila dyshohet se ia ka dërguar fotot një burri përmes rrjeteve sociale.

Michelle Hidalgo u padit fillimisht më 26 shtator me shtatë akuza, duke përfshirë prodhimin dhe shpërndarjen e pornografisë së fëmijëve.

Hetimi i mëtejshëm çoi në tre akuza të tjera për abuzim me fëmijën kundër një fëmije të mitur, pasi burri të cilit dyshohet se i dërgoi fotot kërkoi akte "gjithnjë e më të këqija" kundër fëmijës.

Ajo thuhet se pranoi aktet e saj të sëmura, duke i thënë hetuesit se ishte një "gabim" që ajo e bëri vetëm një herë.

Në dosje, megjithatë, thuhet se 28-vjeçarja në dialogët online që ka pasur me burrin e panjohur i ka thënë se do të abuzonte seksualisht me foshnjën 8-muajshe me seks oral.

Sipas mediave lokale, gjetjet në llogarinë e saj në iCloud ishin gjithashtu rënduese për 28-vjeçaren.

28-vjeçarja u zbulua nga një ankesë në platformën e mediave sociale më 21 shtator për trafikim të materialeve pornografike me një fëmijë të mitur.

Prindërit e foshnjës, nga ana e tyre, thanë se e punësuan 28-vjeçaren përmes Care.com dhe nuk e kishin njohur më parë.

Sipas ligjit të Kalifornisë, dadoja 28-vjeçare përballet me 60 vjet burg nëse dënohet dhe lirimi me kusht vendoset në 2.7 milionë dollarë./Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH