Globi

Rrëqethëse/ E tëra familja e saj humbi jetën nga tërmeti

Shkruar nga Liberale
Rrëqethëse/ E tëra familja e saj humbi jetën nga

Të gjithë anëtarët e tjerë të familjes së saj humbën jetën nga tërmeti. Vajza e vogël nga veriu i Sirisë shpëtoi mrekullisht, duke dalë nga rrënojat. Ajo shfaqet në një video duke ngrënë një banane në një qendër rehabilitimi nga ekipet e shpëtimit.

Pamjet rrëqethëse po bëjnë xhiron e botës.

Është drama që la pas tërmeti shkatërrues me madhësi 7.8.

Pesë tërmete të njëpasnjëshme që nga e hëna kanë vrarë mijëra dhe kanë lënë dhjetëra mijëra të plagosur në Turqi dhe Siri. Zyrtarët dhe mjekët thanë se 8,574 njerëz kanë vdekur në Turqi dhe 2,662 në Siri, duke e çuar totalin në rreth 11,200.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH