Kryesore

Rrëmbeu dhe përdhunoi shqiptaren, arrestohet “dragoi i Kavos”

               Publikuar në : 20:42 - 23/05/20 liberale

Arrestohet 47-vjeçari grek që rrëmbeu për 48 orë dhe pëdhunoi një 34-vjeçare shqiptarë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në një kasolle në Agio Petro Lefkim, në ishullin e Korfuzit.

Denoncimi për zhdukjen e shqiptares u bë nga burri i saj 32-vjeçar, i cili tha se u zgjua në mëngjes por nuk gjeti në banesë bashkëshorten. Ai tha për policinë se një nate më parë ishin takuar me Aspiotin, i cili jetonte në Lefkimi nën masën e detyrimit për paraqitje dhe ndalim dalje nga Korfuzi.

Aspioti në 2012 u dënua me 52 vjet heqje lirie për përdhunimin e 6 të rinjve britanikë në vitin 2010 dhe mori nga media britanike nofkën “dragoi i Kavos”, por u lirua në nëntor 2019 duke shfrytëzuar një ligj të kohës në Greqi.

Tags: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back