Aktualitet

Rolling Stones dhe Beatles: Dy grupet legjendare po përgatisin një bashkëpunim surprizë

Shkruar nga Liberale
Rolling Stones dhe Beatles: Dy grupet legjendare po përgatisin një

Dy nga grupet më të rëndësishme të të gjitha kohërave thuhet se po përgatisin një bashkëpunim, dekada pasi u takuan për herë të parë. "Rolling Stones" dhe "Beatles" u takuan së bashku në një studio në Los Anxhelos për të incizuar disa këngë së bashku për albumin e ri.

Sipas njoftimeve të shtypit të huaj, dy anëtarët e gjallë të "Beetles" legjendar, Paul McCartney dhe Ringo Starr, morën pjesë duke luajtur muzikë në regjistrimet e bëra së fundmi nga i palëvizuri Mick Jagger dhe shoqëria e tij.

Albumi u prodhua nga producenti i njohur muzikor Andrew Watt, i cili së fundmi u nderua me dy çmime Grammy Music për bashkëpunimin e tij rekord me Ozzy Osbourne.

Në të kaluarën, ai ka punuar edhe me Paul McCartney për këtë dhe konsiderohet nga shumë njerëz si njeriu pas bashkëjetesës së re historike të dy grupeve kryesore./Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH