Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Rindërtimi, ku do të gjenden paratë?

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Rindërtimi, ku do të gjenden paratë?

Qeveria rishikon projektbuxhetin e 2020, duke vënë në dispozicion për tërmetin si fazë të parë 57 mln euro.

Sëbashku me donacionet e shqiptarëve brenda dhe jashtë vendit, qeverive të huaja dhe ndihmave të FMN e BB, financimi i dëmeve mbetet ende larg shifrës totale, ndërsa rritja e borxhit publik po shihet së fundi si zgjidhje nga Komiteti i Rindërtimit.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni në Gazetën Liberale në print sot. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH