Aktualitet

Gazeta Liberale: Rindërtim ose burg! Dritëhijet e një vendimi

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale: Rindërtim ose burg! Dritëhijet e një vendimi

Ende pa dalë bilanci i dëmeve nga tërmeti i 26 nëntorit, kryeministri Rama deklaroi se do të kalohet një ligj i shpejtë në parlament që do të dënojë nga 7 deri në 15 vjet ndërtuesit dhe arkitektët që abuzojnë me ndërtimet.

Por përballë këtij ligji, që nuk do të ketë fuqi prapavepruese dhe situatës aktuale që  do të kërkojë hetime të gjata nga prokuroria për përgjegjësit, kreu i qeverisë ofroi një marrëveshje;  përballë burgut riparim i godinave të  ndërtuara nga vetë ata.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni sot në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH