Aktualitet

Rikthehet energjia në Valbonën turistike pas 3 javësh

               Publikuar në : 21:48 - 14/01/21 liberale

Pas gati tre javë mungesë, rikthehet energjia elektrike në Valbonën turistike. Thyerja dhe dalja jashtë përdorimit e 20 shtyllave elektrike dhe dëmtimi i mbi 30 traversave, sipas OSHEE ishte shkaku i mungesës së gjatë të energjisë në zonën e Valbonës.

Prej datës 24 dhjetor, banorët ishin pa drita e për rrjedhojë kjo u reflektua edhe në mungesën e turizmit në këtë zonë të preferuar, sidomos gjatë dimrit.

Tashmë Valbona ndriçon dhe është gati të presë turistët këtë fundjavë të mbuluar me borë. Mungesa e energjisë bëri që bujtinat në kulmin e sezonit turistik të vuajnë një tjetër bllokim të ngjashëm me atë të periudhës së izolimit nga pandemia në periudhën e pranverës.

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back