1

Rikthehet Champions League, ja ku do të luhet finalja

               Publikuar në : 20:22 - 15/06/20 liberale

UEFA ka zyrtarizuar datat për kompeticionet e saj. Liga e Kampionëve do rifillojë me 7 dhe 8 gusht me ndeshjet e kthimit të fazës 1/16, Juventus-Lion dhe Barcelona-Napoli.

Sipas ‘’Sky Sport Italia’’ gjysmëfinalet do të luhen në datat 18-19 gusht, kurse finalja me 23 gusht. I njëjti format do të aplikohet edhe për Europa Ligën.

Finalja e Ligës së Kampionëve do të mbahet në Lisbonë, ndërsa Europa Liga do të transferohet në Gjermani më konkretisht në, Duisburg, Gelsenkirshën, Frankfurt dhe Këln.

Super kupa e Evropës mund të luhet në Budapest me 24 shtator.

Tags: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back