Aktualitet

Rikthehen në Shqipëri njësitë speciale të FA me mision në Kabul

Shkruar nga Liberale
Rikthehen në Shqipëri njësitë speciale të FA me mision

Lajmi u bë i ditur nga Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, i cili ka postuar në "Facebook" edhe disa foto nga momenti i mbërritjes së grupit të ushtarëve shqiptarë.

"Mirëseerdhët në atdhe! - Kthehet Kontingjenti VI paqeruajtës i batalionit të Forcave Speciale dhe Kontingjenti XIII paqeruajtës i batalionit të dytë të këmbësorisë që morën pjesë në misionin 'Resolute Support Mission' në Kabul", Afganistan", shkruan Peleshi.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH