Aktualitet

Rezultatet në Njësinë 10 në Tiranë, Xhafaj triumfon mbi kolegët

Shkruar nga Liberale
Rezultatet në Njësinë 10 në Tiranë, Xhafaj triumfon mbi

Pak orë pas nisjes së numërimit të votave, mëngjesin e sotëm në orën 08:10 u shpall rezultati i votimit elektronik në Njësinë numër 10 në Tiranë, ku fituese u shpall Partia Socialiste.

Nga një vështrim i renditjes së votave që kanë marrë kandidatët për deputetë në njësinë 10, shohim se tek Partia Demokratike-Aleanca për Ndryshim, kandidati që ka marrë më shumë vota rezulton Agron Shehaj, i ndjekur nga kryedemokrati Lulzim Basha.

Ndërsa tek Partia Socialiste, në njësinë 10 kandidati që ka ‘triumfuar’ me më shumë vota është Fatmir Xhafaj që ka siguruar 2795 vota.

Disa nga kandidatët që kanë marrë më shumë vota se të tjerët tek PD dhe PS në njësinë 10 në Tiranë:

PD-AN

Lulzim Basha 492

Jorida Tabaku 286

Sali Berisha 238

Agron Shehaj 525

Oriela Nebiaj 469

Dashamir Shehi 355

Në total 4464

PS

Luljeta Bozo 195

Najada Çomo 67

Ogerta Manastirliu 281

Arben Ahmetaj 128

Etilda Gjonaj 103

Belinda Balluku 243

Etjen Xhafaj 272

Pandeli Majko 132

Mimi Kodheli 187

Fatmir Xhafaj 2795

Në total 5884

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH