Politikë

“Revolucioni na fton!”/ Nesër ditë zie kombëtare, Berisha thirrje për protestë

Shkruar nga Liberale
“Revolucioni na fton!”/ Nesër ditë zie kombëtare,

Ish-kryeministri Sali Berisha u ka bërë thirrje sot qytetarëve që të marrin pjesë në protestën e nesërme që është paralajmëruar të mbahet para Parlamentit në orën 17:00.

Ndërkohë dita e nesërme është shpallur ditë zie kombëtare nga qeveria, si solidarizim me viktimat e tërmetit në Turqi dhe Siri.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH