Aktualitet

Reshjet të shumta shiu, lumi Vjosa del nga shtrati

Shkruar nga Liberale
Reshjet të shumta shiu, lumi Vjosa del nga shtrati

Moti i keq dhe shirat me intensitet të lartë kanë bërë që prurjet e lumit Vjosa të jenë të mëdha. Për pasojë lumi Vjosa ka dalë nga shtrati, pranë urës së Milofit.

Kështu nga mbrëmja e djeshme e deri tani, niveli është rritur me 2.5 m.

Në një situatë të tillë priten ende prurje, por sipas kreut të njësisë administrative Kanan nuk paraqitet rrezikshmëri në banesa, pasi në zonën e Memaliajt prirjet janë në rënie.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH