Aktualitet

Reshjet e shiut shkaktojnë probleme në Pukë, dëmtohen rrugë, ura e linja të ujësjellësit

Shkruar nga Liberale
Reshjet e shiut shkaktojnë probleme në Pukë, dëmtohen

Pjesa më e madhe e vendit është përfshirë ditën e djeshme nga reshje të dendura shiu. Ndërkohë që në Pukë kanë shkaktuar dëme në disa akse rurale.

Në disa fshatra raportohen të dëmtuara ura, linja ujësjellësi dhe mullinj bloje. Mësohet se, prurjet e ujit kanë dëmtuar dhe elementë të tjerë të infrastrukturës rrugore.

Sipas Neës 24, institucioneve lokale po merren masa për kthimin në normalitet. /Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH