Aktualitet

Reshje në të gjithë territorin dhe rritje e lehtë temperaturash

Shkruar nga Liberale
Reshje në të gjithë territorin dhe rritje e lehtë

Sot moti do të jetë e alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të paqëndrueshëm i shoqëruar me reshje të denduara në të gjithë territorin.

Ndërkohë në zonat e thella malore reshje do jenë në formën e dëborës. Gjatë pasdites intensiteti i reshjeve do të jetë më i ulët.

Sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -2°C në 04°C, në zonat e ulëta nga 04ºC në 10°C dhe në zonat bregdetare nga 07°C në 12°C.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH