Aktualitet

Reshje intensive shiu në Korçë, përmbyten disa zona të qytetit

Shkruar nga Liberale
Reshje intensive shiu në Korçë, përmbyten disa zona

Disa zona të qytetit të Korçës janë përmbytur ditën e sotme si rezultat i motit të keq.

Mësohet se reshjet intensive të shiut kanë shkaktuar përmbytjen e disa bizneseve dhe garazheve në lagjen 18 të qytetit.

Raportohet se situatë e rënduar paraqitet për qarkullimin e mjeteve edhe në rrugën përgjatë parkut “Rinia”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH