Aktualitet

Reportazhi i "Rai 3" për kanabisin, reagon Rama: Një turp gazetaresk

Shkruar nga Liberale

Për publikimin e reportazhit në median italiane "Rai 3" në lidhje me kanabisin në Shqipëri, ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama. Në një postim në Twitter, Kryeministri shkruan se ky lajm është një turp gazetaresk, pas asnjë lidhje me të vërtetën.

"Lajmi i mbrëmshëm në RAI 3 mbi gjoja 12 fishimin e kultivimit te kanabisit në Shqipëri është një turp gazetaresk, pa asnjë lidhje me realitetin e monitoruar dhe çertifikuar nga vetë Guardia di Finanza! Uroj që partnerët tanë të shkëlqyer ta thonë vetë pa humbur kohë të vërtetën!", shkruan Rama./Gazeta Liberale

https://youtu.be/XgoN83SG_Bw

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH