Economicus

"Renault" prodhon makinën ekologjike

Shkruar nga Liberale
"Renault" prodhon makinën ekologjike

Kompania franceze e makinave “Renault” ka prodhuar “Renault Scenic Vision”, e cila pritet të lançohet së shpejti.

Sipas “The Telegrph”, 70% e kësaj makike është e bërë nga materiale të riciklueshme si; alumini, plastika e cila është përdurur në sedlije e deri te rripat e sigurimit, druri dhe pëlhura.

Ky model i “Renault” do të prezantohet në eventin më të madh në planet “ChangeNOW” në Paris. /Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH