Aktualitet

Reme Lala tërhiqet nga kandidimi për deputete

               Publikuar në : 17:31 - 06/03/21 liberale

Deputetja e PDIU-s në qarkun Dibër Reme Lala, e cila pranoi të garojë në zgjedhjet e 25 prillit nën siglën e PS, ka dhënë dorëheqjen.

Sipas TCH, Reme Lala paraditen e të premtes ka dorëzuar në selinë rozë dorëheqjen. Për momentin mbeten të paqarta motivet e shkruara në letrën e dorëheqjes nga Reme Lala.

PS e kishte caktuar atë të garonte në zonën e Kamzës dhe Paskuqanit.

Nuk dihet ende nëse ajo do ti rikthehet kandidimit në Dibër nën siglën e PDIU që e bëri deputete në zgjedhjet e 2017.

Tags: , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back