Aktualitet

Reforma Zgjedhore/ Meta: 8 qershori po afron, mesazhi i BE, i qartë!

Shkruar nga Liberale
Reforma Zgjedhore/ Meta: 8 qershori po afron, mesazhi i BE, i qartë!

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetuar mesazhet e djeshme nga komisioneri për zgjerimin Oliver Varhelyi, por dhe nga ambasadori i BE-së, Luigi Soreca për Reformën Zgjedhore.

"Mesazhi i djeshëm i Bashkimit Europian është i qartë, zbatimi i kushteve fillon me konsensusin për reformën zgjedhore.

8 qershori po afron!

Komisioni Europian mezi po pret të shënojë një lajm pozitiv për Shqipërinë! ????", shkruan Meta në "Facebook". /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH