Aktualitet

Reforma territoriale, Basha jep porositë për drejtuesit e degëve

               Publikuar në : 17:45 - 22/09/21 liberale

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar pasditen e sotme takim me drejtuesit e degëve të kësaj partie.

Në fokus të këtyre takimeve ka qenë Reforma Territoriale, e cila është një nga prioritetet e selisë blu.

Sipas burimeve brenda PD-së, ndryshimet e vitit 2014, rezultuan një dështim, kostot e të cilit i paguajnë qytetarët.

Kryedemokrati Basha ka porositur krerët e degëve të PD-së të mbledhin propozimet e anëtarësisë, grupeve të interesit dhe të qytetarëve, për të adresuar në mënyrë sa më gjithëpërfshirëse ndryshimet e nevojshme për një pushtet lokal pranë qytetarëve dhe në shërbim të tyre.

 

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back