Aktualitet

Raporti i OSBE/ODIHR, reagon Kryemadhi: Gjendje e mjerueshme e…

               Publikuar në : 14:39 - 05/09/19 V Liberale

Pas reagimit të kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Bashës për raportin e OSBE/ODIHR për zgjedhjet e 30 qershorit ka ardhur edhe reagimi i kryetares së LSI-së Monika Kryemadhi.

Ajo tha se raporti tregoi shkatërrimin ligjor të këtij vendi si dhe tregon gjendjen e mjerueshme në të cilin ndodhet vendi.

Ndërsa tha se ky raport nuk i njeh zgjedhjet, theksoi se KQZ manipuloi votat dhe nuk tregoi fare transparencë.

“Nuk kemi asnjë mëdyshje që ai raport do të sillte konkluzione të qëndrueshme. Ndjejmë dhimbje për situatën politike ku ndodhet vendi. Raporti i OSBE/ODHIR është skaner për të vërteten. Mjafton në atë raport ku është e qartë situata”, tha Kryemadhi. /Gazeta Liberale

(Visited 58 times, 1 visits today)

Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *