Aktualitet

Ranë në pranga pas urdhrit të SPAK, sa ryshfet morën dy zyrtaret e Ministrisë së Shëndetësisë

Shkruar nga Liberale
Ranë në pranga pas urdhrit të SPAK, sa ryshfet morën dy

Policia e Shtetit ka ekzekutuar urdhrin e Prokurorisë së Posaçme Anti-Korrupsion duke vënë pasditen në pranga një zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë.

Dy zyrtaret e larta të ministrisë së Shëndetësisë u prangosën me urdhër të SPAK, për një tender me vlerë dy milionë euro. Sipas informacioneve, mësohet se ato akuzohet për korrupsion dhe për ryshfet 4 milionë lekë në këtë tender.

Burime bëjnë me dije se bëhet fjalë për shtetaset Joana Duro, me detyrë Sekretare në Miniistrinë e Shëndetësisë dhe specialisten pranë kësaj ministrie, Laura Shteto.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH