Aktualitet

Rama vazhdon me “numrat”: Mbi 2 milionë turistë vizituan vendin tonë vetëm gjatë muajit gusht

Shkruar nga Liberale
Rama vazhdon me “numrat”: Mbi 2 milionë turistë vizituan

Shifrat e fundit janë ndarë nga kryeministri Edi Rama, në Facebook, ashtu siç ka vepruar edhe mê parë.

Sezoni veror vazhdon me flukse të larta edhe përgjatë muajit shtator.

“Mirëmëngjesi dhe me shifrat zyrtare që tregojnë se Shqipëria mikpriti mbi 2 milionë vizitorë të huaj vetëm gjatë muajit gusht, teksa sezoni veror po vazhdon me flukse të larta edhe në shtator duke premtuar për një vit me rezultate spektakolare në turizëm, ju uroj një të diel të qetë”, shkruan Rama.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH