1

Rama uron për 85-vjetorin e lindjes Profesor Rexhep Qosen

               Publikuar në : 22:24 - 25/06/21 liberale

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i ka uruar ditëlindjen profesorit të njohur Rexhep Qoses.

“Përulësisht i uroj edhe 100 një heroi të mendimit shqiptar, Profesor Rexhep Qoses”, shkruan Rama përbri videos së publikuar në Facebook, ku sjell një reportazh mbi jetën e profesorit të njohur.

Profesor Rexhep Qosja, feston sot 85 vjetorin e lindjes, ndërsa ndër vite, vlerësohet dhe nderohet për kontributin që i ka dhënë letërsisë shqipe.


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back