Aktualitet

Rama: Unë dhe PS jemi më të mirët, por më të mirë se ne nuk ka

               Publikuar në : 20:35 - 25/03/21 liberale

Kryeministri Edi Rama renditi arsyet pse qytetarët shqiptarë duhe t’iu besojnë mandatin e tretë Partisë Socialiste. Kreu i qeverisë deklaroi se ky mandat do të realizojë objektivin për të sjellë rreth 10 milionë turistë në Shqipëri.

“Çfarë ilaçi ka mërzia, pakënaqësia, kur je ende duke ngjitur një të përpjetë? Vetëm ne e kemi fuqinë për t’u ngjitur dhe fuqia jonë për t’u ngjitur nuk vjen nga ndonjë dhunti e posaçme, por nga mbështetja jonë, nga mbështeja e shqiptarëve që ngjiten, pavarësisht pakënaqësisë, mërzisë dhë pavarësisht dokrrave. Ne jemi këtu për të garantuar se deri në 2029 , taksa do të jetë zero, TVSH do të jetë zero. Duhet mandati i tretë që paga minimale do të shkojë 400 mijë leke. Mandati i tretë do të realizojë objektivin tonë për të pasur 10 milionë turistë në Shqipëri. Ky është objektivi ynë, i ndëprerë brutalisht nga pandemia. Përmes vaksinimit masiv ne kemi garantuar që qysh këtë sezon, Shqipëria të jetë shumë më e lehtësuar sesa një vit me parë.

Në mbyllje të fjalimit të tij në aktivitetin e çeljes së fushatës, Rama deklaroi se së bashku me PS-në ka për ta ndryshuar këtë vend. Rama tha se më të mirë se PS nuk ka.

“Unë nuk jam i rënë nga qielli për shumëkënd unë kam më shumë të meta se çkam për shumë të tjerë më shumë të mira se çkam. Një gjë është e sigurtë unë jam këtu bashkë me ju jo për vete por për emrin tim për trashëgimninë më të rëndësishme që një baba u lë fëmijëve të vetë kujtimin e tij dhe natyrisht për të nderuar të gjithë ata që përpara meje qofshin të një gjaku si familje apo të një gjaku si shqiptarë qofshin të dy brezave më parë apo të disa brezave më parë kanë bërë të njëjtën gjë sepse kanë besuar në të njëjtën gjë dhe sigurisht në këtë botë ku shumëkush mendon se janë të gjithë njësoj janë ata që janë ndryshe nga të tjerët që bëjnë diferencën se po të mos ishin ata kjo botë sdo kishte ndryshuar kurrë.,

Unë jam këtu bashkë me PS për ta ndryshuar këtë vend për të treguar me se sbën se puna është ajo që vlen dhe se ato që sjell puna janë ato që mbeten. Në vetvete as unë askush këtu nuk jemi zgjedhja më e mirë e imagjinueshme, por në realitetin e jetës së përditshme, të më fanlni për modestinë por më të mirë se ne nuk ka, thjesht nuk ka është kaq e thjeshtë. Dhe të gjithëve duhet tu mjaftojnë ato që kanë parë në shkuarën ato që kanë provuar në të shkuarën që kanë jetuar në të shkuarën”, tha Rama.

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back