Aktualitet

Rama tregon si do veprohet këtë fundjavë në zonat e kuqe

Shkruar nga Liberale
Rama tregon si do veprohet këtë fundjavë në zonat e kuqe

Kryeministri Edi Rama thotë se kjo fundjavë do të jetë njësoj si e shkuara sa i takon rregullave për lëvizjen dhe daljen e qytetarëve. Të shtunën do të dalin vetëm të moshuarit dhe nënat me fëmijë, ndërsa të dielën gjithcka do të jetë mbyllur. Ky rrezgull vlen vetëm për zonat e kuqe.

Kjo fundjavë do të vijojë njësoj si e shkuara? ta kaloni sa më qetë?

Fundjava që lamë pas ishte për të moshuarit të cilët mund të dalin deri në orën 10:00 dhe nënat me fëmijë nga ora 11:00 deri në orën 17:30.

Të shtunën do të qëndrojnë hapur vetëm ushqimoret dhe farmacitë deri në orën 17:30, ndërkohë që të dielën gjithçka do të jetë e mbyllur.

Kjo vlen për zonat e cilësuara si të kuqe", shkruan Kryeministri.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH