Aktualitet

Rama tregon çfarë do ndodhë me familjet e mbetura pa shtëpi

Shkruar nga Liberale
Rama tregon çfarë do ndodhë me familjet e mbetura pa

Kryeministri Edi Rama bën tjetë reagim për tërmetin e fuqishëm që goditi sot Shqipërinë.

“Dimri nuk kalohet dot as nën qiell të hapur e as në tenda, prandaj qeveria do të nënshkruajë një marrëveshje me strukturat hoteliere të Durrësit, Kavajës dhe edhe Vlorës po të jetë nevoja, që të gjitha familjet e mbetura pa çati, të strehohen në kushte optimale, të shërbehen në kushte optimale, t’i kalojnë edhe festat e fundvitit në kushte optimale bashkë me fëmijët e tyre, ndërsa këta të fundit jo vetëm të mos jenë të detyruar të braktisin shkollën asnjë ditë, po edhe të mësojnë në kushte optimale #ShqipëriSolidare???”, shkruan Rama.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH