Aktualitet

Rama takim të hënën në Bruksel

Shkruar nga Liberale
Rama takim të hënën në Bruksel

Kryeministri, Edi Rama do të niset këtë të hënë drejt Brukselit pas një ftese nga presidenti  KiE, Charles Michel.

Takimin të cilin do të zhvillojë në Bruksel do të jetë me Michel por ende nuk dihet me motivi i vizitës së kryeministrit Rama në Bruksel.

Njoftimi për takimin e Ramës vjen një ditë pas takimit në Bruksel të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç me Borrell, dhe me Lajçak.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH