Aktualitet

Rama: Sot hyn në funksion rrjeti i përbashkët energjitik me Kosovën

               Publikuar në : 14:38 - 30/06/20 liberale

Kryeministri Edi Rama nga Kosova ka thënë se nga sot hyn në funksion rrjeti i përbashkët energjitik i interkonjeksionit.

“Lajm i mirë hyrja në funksion e rrjetit të përbashkët energjitik dhe të interkonjeksionit. Është i rëndësishëm që kur e filluam, dhe më pas e përfunduam, por ishte një sistem llampash me çelës të mbyllur. Dhe nga sot faktikisht hyn plotësisht në funksion”, tha Rama. /Gazeta Liberale

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back