Aktualitet

Rama shkarkon Bledi Çuçin, Taulant Balla ministër i Brendshëm

Shkruar nga Liberale
Rama shkarkon Bledi Çuçin, Taulant Balla ministër i

Kryeministri Edi Rama ka shkarkuar nga detyra këtë të shtunë Ministrin e Brendshëm Bledi Çuçi.

Në një postim në Twitter, Rama njofton se në postin e tij do të emërohet Taulant Balla.

“Të hënën do t’i dorëzoj zyrtarisht Presidentit të Republikës propozimet e mëposhtme! Falenderoj ministrin Bledi Çuçi për punën e tij si gjithnjë korrekte edhe në këtë detyrë dhe uroj që ministri i ri i Brendshëm Taulant Balla, të çojë më tej përpjekjen tonë të palëkundur shtetndërtuese edhe në këtë drejtim”, shkruan Rama në postimin e tij,” tha Rama.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH