Aktualitet

Rama publikon videon nga aeroporti i Kukësit: Do e kthejë në pol...

Shkruar nga Liberale
Rama publikon videon nga aeroporti i Kukësit: Do e kthejë në

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video nga aeroporti i Kukësit teksa premton se ky investim do e shndërrojë qyteti në një pol ekonomik të verilindjes.

"MIRËMËNGJES ?

dhe me kantierin e Aeroportit të Kukësit, ku falë punës që vazhdon intensivisht po merr formë terminali i ri i pasagjerëve, po bëhet zgjatja e zgjerimi i pistës dhe po realizohet sipas standardeve të Bashkimit Europian një projekt i shumë ëndërruar, që do ta kthejë Kukësin në një pol ekonomik të verilindjes e do të përcaktojë fuqishëm të ardhmen e ekonomisë së Shqipërisë verilindore, ju uroj një ditë të mbarë", shkruan Rama. /Gazeta Liberale

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/365590888021189

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH